Neden Atex?

Neden Atex?

Airmeex ailesi olarak Üretici Firma kimliği ile faaliyet gösteren Airmeex ailesi olarak, ‘Exproof ekipman kullanımı’ bilincinin oluşturulmasının neden bu kadar önemli olduğu sorusuna cevabımız…

Teknolojinin gelişmesiyle beraber günümüzde hemen hemen her yerde makineler, teknolojik sistemler; tesislerde, fabrikalarda, madenlerde ve daha pek çok sektörde kullanılmaktadır. Hayatımızda yeni ortaya çıkan her yeniliğin avantajları olduğu gibi dezavantajları da olacaktır. Biz AIRMEEX ailesi olarak dezavantajları mümkün olduğu derecede minimize etmeye çalışmaktayız.

Airmeex olarak bu sektördeki varoluş amacımız; Türkiye ‘de ve Fransa’ da faaliyet gösteren bir firma olarak, ilgili yönetmelikler ve standartlar kapsamında geliştirmeye çalıştığımız üretici kimliğimizle; önce çalışanların sağlığı ve güvenliği daha sonra teçhizat ve tesisin korunması ve son olarak da milli servetimizin zarar görmemesi adına tehlike arz eden her türlü patlayıcı ortamlarda kullanabilecek exproof ekipman ve sistemlerin üretimini gerçekleştirmektir.

Öncelikli amacımız her zaman güvenli çalışma şartlarını sağlayarak insanımızı, çevremizi ve ülkemizi koruyarak patlayıcı ortamlarda doğabilecek riskleri yok etmektir.

Ulaşmak istediğimiz kalitenin çalışanlarımızdan geçtiği bilinci ile, personelimizin eğitimine ve ATEX konusunda bilinçlendirilmelerine her zaman daha fazla önem vererek,  tüm ürün ve hizmetlerimizde müşteri ihtiyaçlarının zamanında ve güvenilir düzeyde karşılanmasını sağlayarak müşterinin memnuniyetini artırmak temel hedefimizdir. Bu anlamda işimizi her gün daha da geliştirmek ve faydalı hale getirmek için çalışıyor ve çalıştığımız firmalara teknik bilgi, ATEX eğitimi ve bilgi birikimimizle her zaman destek sağlıyoruz.

AIRMEEX ailesi olarak sloganımız “Protecting people, conserving people’’ insanları ve çevreyi koruma ilkesiyle yaptığımız çalışmalara her zaman ışık tutmaktadır.

Kimya, petrokimya, doğal gaz, petrol, maden, kimyasal madde depolama tesisleri ve benzeri sektörler gibi yanıcı maddelerin kullanıldığı, depolandığı ve taşındığı işyerlerinde bu maddelere ait gaz, buhar ve sis bulutlarının sızıntıları olabilmektedir. Ayrıca gıda, plastik ve kimya sektörü başta olmak üzere birçok işyerlerinde yanıcı tozlar oluşabilmektedir. Bu yanıcı gaz, buhar, sis ve tozlar havada patlayıcı ortama sebep olabilmekte ve yakıcı kaynaklar ile bir araya geldiğinde yangın ve patlamaya yol açabilmektedir.

ATEX, bu şekilde oluşabilecek potansiyel patlayıcı ortamlarda kullanılan cihazları ve koruma sistemlerini düzenleyen bir Avrupa yönergesinin ismidir. ATEX ürün direktifi yasal bir hüküm olarak, potansiyel olarak patlayıcı ortamlarda çalışan kişilerin veya patlamalardan etkilenebilecek kişi ve çevrelerin korunmasına hizmet etmektedir.

Airmeex olarak bizler ATEX Direktiflerinin ülkemizdeki karşılığı olarak yürürlüğe konulan 2014/34/AB “Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve  Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik’’ kapsamında riskli ortamlarda çalışan her türlü elektrikli veya hidrolik sistemlerin exproof uyumunu gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca patlama riski olan ortamlarda çalışan elektrikli veya dizel forklift, transpalet, kompresör, vinç, personel taşıyıcı, jeneratör… gibi ağır, hafif ve orta derecedeki iş makinelerinin ATEX Uyumunu yapmaktayız. Airmeex, ATEX Uyumu tamamlanan makinenin üzerinde kullandığı tüm exproof ekipmanlar için CE Deklarasyonu vermeye haiz bir kuruluştur.

Tüm exproof ekipman ve Atex Uyum çalışmaları için hem Fransa hem de Türkiye’de onaylanmış kuruluşlardan sertifikalandırılarak, Atex için gerekli olan hem teçhizat hem de personel donanımı olarak kalite yönetim sistemimizi yürütmekteyiz.

Mesleğimize daima minnet duyması gereken, eşsiz Altın Oran hassasiyetiyle işine özen gösteren çalışma arkadaşlarıma ve iş ortaklarımıza sevgi, saygı ve hürmetlerimle…

                                                                                                                             AIRMEEX YÖNETİM KURULU

Dil Seçiniz